wolontariat

POMAGANIE JEST PROSTE

Wolontariat to dobrowolna, nieodpłatna, świadoma praca na rzecz innych.

Praktycznie każdy chętny może zostać Wolontariuszem Grupy RATUJ. Nie mamy ograniczeń wiekowych i narodowościowych. Osoby niepełnoletnie, po uzyskaniu zgody opiekuna prawnego, mogą działać razem z nami. Nie wymagamy doświadczenia. Wystarczą szczere chęci-i działamy!:-)

Wolontariat w Grupie Ratuj  działa wielokierunkowo. Staramy się łączyć indywidualne umiejętności naszych Wolontariuszy z pracą na rzecz zwierząt. Każdy może wnieść coś od siebie. Nie mamy określonych godzin pracy, ani nie narzucamy ilości czasu jaki musisz poświęcić na wolontariat. Jedyne czego oczekujemy to zaangażowanie i dobre chęci. Nasz fenomen polega na tym, że działamy w grupie, a każdy może realizować się indywidualnie.

Naszym wolontariuszom zapewniamy szkolenia z propedeutyki prawa,budowania wizerunku, medycyny weterynaryjnej, pierwszej pomocy, bhp i wiele innych.

Dla naszych Wolontariuszy organizujemy spotkania integracyjne. Poruszamy na nich najbardziej nurtujące nas sprawy oraz pozwalamy sobie na odrobinę zabawy.  Spotkania mają nie tylko cel edukacyjny. Są też doskonałą okazją do lepszego poznawania się wzajemnie i efektywniejszej współpracy.


A więc-zapraszamy!

wolontariatwsparcie
Przyjmij do siebie

01. Adoptuj lub Tymczasuj

Życie ze zwierzętami jest po prostu lepsze! Nie kupuj, adoptuj!  Nie mozesz przygarnąć zwierzaka na stałe? Nic straconego – daj mu schronienie na jakiś czas.

Razem możemy więcej

02. Super-Wolontariusz

Poświęć odrobinę swojego wolnego czasu, a dzięki temu uratujesz wiele istnień!

Podaj dalej

03. Wspieraj w social mediach

Udostępniaj posty i dawaj like. A może chciałabyś redagować nasz fanpage?

potrzeby, potrzeby, potrzeby…

04. Zbiórki

Organizuj zbiórki w swojej lokalnej społeczności. Zachęcaj innych do tego. Zbieraj niepotrzebne koce, ręczniki, itp. Nam się przydadzą!