Od 2018 roku

Ratujemy Zwierzaki

Celem Stowarzyszenia jest:
1) Wszechstronna i bezpośrednia pomoc zwierzętom.
2) Działalność edukacyjna i informacyjna.
3) Wspieranie wszelkich, zgodnych z prawem inicjatyw propagujących idee praw zwierząt.
4) Działalność kulturalna.

Wstęp

W całkiem zwyczajny dzień grupka zapaleńców i miłośników Futrzaków spotkała się w kawiarni. Wszyscy wcześniej w mniejszym lub większym stopniu udzielali się w organizacjach pro-zwierzęcych. Chcieli jednak zrobić coś więcej, lepiej i na większą skalę niż do tej pory. Mieli tysiące pomysłów, ogromny zapał i siebie nawzajem. Razem… krok po kroku zaczęli tworzyć organizację, która rozwinęła się (i rozwija nadal) do rozmiarów, o których nawet nie marzyli na początku. 

Historia RATUJ i jego Futrzastych podopiecznych jest pisana każdego dnia… Dopisz swój kawałek opowieści 🙂

uratowanych futrzaków

Szczęśliwych adopcji

super-wolontariuszy

miesięcy walki o lepsze życie dla zwierzaków

RATUJ mówi

To nasza misja

Stowarzyszenie Grupa RATUJ powstała z inicjatywy osób, które kochają Zwierzęta i dla Ich dobra zrobią wiele.

Marzy nam się Świat, w którym każde Zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane. Nie chcemy patrzeć na okrucieństwo wobec Zwierząt, nie chcemy tłumaczyć uwięzi tradycją, nie chcemy pozwalać na porzucanie, nie chcemy darować przemocy, nie chcemy poklaskiwać głupocie.

Chcemy Świata dobrego, a nawet idealnego. Chcemy dla Zwierząt najlepszego, ciepła domowego, serca dobrego, brzuszka pełnego i szacunku należnego.

Działamy wolontaryjnie. Interweniujemy tam gdzie zagrożone jest życie i dobro zwierząt, łamane ich prawa, dochodzi do przemocy. Organizujemy adopcje Zwierząt, walczymy z bezdomnością. Edukujemy każde pokolenie. Chronimy każde stworzenie. Stawiamy na prewencję i ograniczenie rozrodu. Chcielibyśmy aby nastały czasy, w których posiadanie Zwierzęcia będzie nagrodą za bycie dobrym człowiekiem.

Wszystkie działaniu Grupy Ratuj opierają się na pracy wolontariuszy. Nikt z członków zarządu i Stowarzyszenia nie otrzymuje wynagrodzenia. Korzystamy z własnych samochodów i nierzadko z własnych pieniędzy. Nie otrzymujemy żadnego wsparcia od gminy, czy innych jednostek.

Team

RATUJ core

Patrycja Starosta

Prezes Stowarzyszenia

Basia Szlósarczyk

Leader Ratujówki 

Marta Gągorowska

Skarbnik

Helena Lipińska

Sekretarz

Natalia Libik

Grafik

Łukasz Szymczak

Grafik